Co to jest smartband ? Dla kogo? 0
Co to jest smartband ? Dla kogo?

Co to jest Smartband ? Dla kogo?

Nie nosisz na co dzień zegarka, bo:

  • zapomniałeś go rano ubrać?,
  • jest za duży?,
  • przeszkadza Ci na ręcę?,
  • a może zostawiłeś go w łazience, przed wejściem pod prysznic? :) (zdarza się nawet najlepszym).

Powodów, dlaczego niektórzy z nas nie lubią zegarków jest mnóstwo i można by je wymieniać w nieskończoność. My mamy na to radę. Jeśli lubisz aktywność fizyczną, uprawiasz jakiś sport lub trenujesz na siłowni, to gadżet, który umożliwi śledzenie postępów i monitorowanie przebiegu treningu na pewno może się przydać. Takim właśnie urządzeniem jest smartband (opaska fitness czy inaczej – opaska monitorująca aktywność). To nadzwyczajnie proste urządzenie sprawdzi puls, przebyty dystans, spalone kalorie, czas i intensywność treningu, a także wyśle cały raport do aplikacji w Twoim smartfonie, w której będziesz mógł później przeanalizować wszystkie zebrane dane z całego okresu użytkowania opaski.

Oczywiście nie musisz być sportowcem, żeby używać smartband'a. O tym, że organizacja z inteligentnymi urządzeniami jest dużo prostsza chyba nie musimy wspominać. Więc jeśli jesteś zabiegany i nie masz czasu na ciągłe spoglądanie na telefon, a mimo wszystko musisz być cały czas w kontakcie ze światem, to smartband może być urządzeniem idealnym dla Ciebie dlatego, że:

  • sprawdzisz, kto do Ciebie dzwoni, lub dzwonił,
  • przeczytasz wiadomości, które otrzymałeś,
  • wyświetlisz otrzymane powiadomienia z Facebook'a, Messenger'a, Instagram'a, Whatsapp'a,
  • dostaniesz powiadomienie o zaplanowanych wydarzeniach,
  • sprawdzisz pogodę, datę i godzinę :).

To wszystko zajmie Ci dosłownie chwilę. Wszystkie konkretne dane, które potrzebujesz podczas pracy, czy treningu masz na ręce.


Czym smartband różni się od smartwatcha?

Smartwatch zawiera wiele funkcji, które robią z niego wszechstronne, rozbudowane urządzenie podczas gdy inteligentna bransoletka przeznaczona jest szczególnie dla sportowców. Najważniejszą różnicą między obydwoma urządzeniami jest niewielki ekranik, którego zadaniem jest prezentowanie konkretnych danych, a nie wyświetlanie designerskiej tarczy zegara. 

Obsługa smartband'a w przeciwieństwie do smartwatch'a została ograniczona do absolutnego minimum. Kiedy ćwiczymy, powinniśmy skupić się na wykonywanych czynnościach, a dokładną analizę zostawić sobie na później. Dlatego też na ekranie prezentowane są głównie dane, których potrzebujemy właśnie w tym momencie – jak na przykład aktualny puls podczas wykonywanego treningu (niektóre z urządzeń informują o przekroczeniu dopuszczalnej normy pulsu).

Poza tym wszystkim, smartband jest
lżejszy, poręczniejszy i trwalszy. Uszkodzić smartband jest na pewno dużo trudniej, niż smartwatch. W końcu z jakiegoś powodu każdy użytkownik zegarka zdejmuje go podczas ćwiczeń, prawda? Nic dziwnego, bo bardzo często opaski mają duży większy stopień ochrony IP, a niż smartwatch'e. Smartwatch, jak to zegarek przede wszystkim ma się dobrze prezentować, opaska  natomiast ma być trwała i wytrzymać w niedogodnych dla zegarka warunkach (nie jest wykluczone, że opaska nie może się również świetnie prezentować).

 

Czym jest smartband?

Smartband ma formę silikonowej opaski – bransoletki o jednolitej budowie. To sprawia, że jest trwała, wodoodporna i wydaje się niezniszczalna. W zależności od modelu urządzenie może być demontowane z opaski, lub wbudowane w opaskę. W razie potrzeby, możesz więc zmienić pasek, żeby pasował do nowego garnituru :) Pod spodem tego niepozornie wyglądającego urządzenia (od strony, która dotyka skóry ćwiczącego) znajdują się czujniki, z których dane wysyłane są na telefon, wyświetlane na ekranie urządzenia i prezentowane w specjalnej aplikacji. Czujniki w zależności od urządzenia mogą podawać na przykład: aktualne tętno, ciśnienie, stężenie cukru we krwi, czas potrzebny na zaśnięcie...Najpopularniejsze funkcje smartbanda

Elektronika zawiera szereg funkcji, które pomogą lepiej dobrać program treningowy i sprawdzić, jak wydajnie ćwiczymy. Najpopularniejsze i najczęściej używane to: pulsometr (monitorowanie pracy serca oraz możliwość ułożenia programu treningowego z kontrolą tętna), akcelerator (krokomierz pozwalający zmierzyć przebyty dystans i spalone kalorie), monitor aktywności dobowej (także snu), budzik, motywator do ćwiczeń (alarm podczas zbyt długiego przebywania bez ruchu), system dziennych postępów czy wysokościomierz (mierzący informację o różnicy pokonywanych wzniesień). Zestaw tych opcji może się oczywiście różnić w zależności od wybranego modelu tak, by każdy wybrał coś dla siebie (trenując na siłowni nie potrzebujemy przecież wysokościomierza).

 

Pozasportowe funkcje smartbanda

Panująca obecnie moda na elektronikę osobistą, która zawiera w sobie cały szereg najróżniejszych funkcji zmusiła producentów do dodawania coraz większej liczby opcji do urządzeń. Ci, którzy oczekują od swojego smartbanda także innych możliwości, mogą obecnie liczyć na koordynację z telefonem i powiadomienie (dźwiękowe lub wibracyjne) o nadejściu połączenia lub smsa, a nawet sygnału z komunikatora internetowego bądź wydarzenia z terminarza.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl