Czy dobry smartwatch musi być drogi? 0
Czy dobry smartwatch musi być drogi?

Często zadajemy sobie pytanie, czy droższe znaczy lepsze. Otóż coraz częściej jesteśmy przekonywani o tym, że nie do końca tak jest. Czasem możemy kupić o wiele tańszy sprzęt niż ten od przodujących producentów, takich jak Sony, Samsung czy Apple, szczególnie gdy chodzi o smartwatche czy telefony.

Czy dobry smartwatch musi być drogi?

Nie, nie musi. Wiele smartwatchy oferuje podobne funkcje w takiej samej jakości. Wiadomo, że im droższy smartwatch, to tych funkcji jest więcej i są one bardziej rozbudowane, ale podstawowe, tanie modele mogą oferować naprawdę sporo frajdy z korzystania z tego gadżetu. Każdy smartwatch, prócz tych hybrydowych (bo z nich nie możemy wykonywać połączeń głosowych) jest wyposażony w:

  • funkcję odbierania i wykonywania połączeń.
  • odczytywanie i wysyłanie smsów,
  • oraz wysyłanie powiadomień na ekran zegarka ze smartfona.

Te funkcje to tylko podstawowe i absolutnie minimalne zastosowanie smartwatcha w praktyce. Im droższy model, tym więcej funkcji i korzyści płynących z użytkowania, to wiadomo. Dobre smartwatche do 500 zł mogą posiadać już przede wszystkim swój system, to znaczy, Androida, iOS. Wbudowane Wi-Fi. Moduły GPS, które przydają się i są dobrym rozwiązaniem w smartwatchach do biegania. Niektóre tanie modele smartwatchy mają funkcję z nfc. Możemy dzięki temu przesyłać zdjęcia, wizytówki, czyli po prostu niewielkiej wielkości dane. Jednak przede wszystkim NFC to wygoda, która pomaga nam w płatnościach. Większość banków oferuje takie płatności więc nie musimy zabierać ze sobą karty czy gotówki, by zapłacić za zakupy. Wystarczy, że na nadgarstku mamy smartwatch.

Co to w ogóle znaczy dobry smartwatch?

Dobrym smartwatchem może być nawet pozycja za około 100 złotych. Co prawda smartwatche w niższym przedziale cenowym posiadają słabszej jakości materiały, są często po prostu wykonane całe z plastiku, ale nie ujmuje im to w dizajnie i funkcjonalności. Jestem przekonany, że zegarek nie spadnie ci częściej niż telefon. W teorii smartwatch to takie urządzenie, które jest w pewnym sensie „pilotem” do naszego smartfona. Takie urządzenie jest w stanie zastąpić ci smartfon, ale też przede wszystkim zaoszczędzić czasu spędzonego na ciągłym sprawdzaniu powiadomień, czy po prostu, siedzenia w telefonie.

Wiele korzyści płynie z posiadania smartwatcha.

Mimo tego, że smartwatch łączy się z telefonem przez bluetooth to nie odczujemy różnicy w rozładowywaniu baterii naszego smartfona. A wręcz przeciwnie. Wiele użytkowników chwali sobie to, że od kiedy noszą smartwatch na dłoni ich telefony dłużej trzymają na baterii. Czego to zasługa? A no tego, że typowy użytkownik smartfona odblokowuje bądź wybudza jego ekran średnio 80 razy dziennie! A to bardzo przekłada się na czas działania baterii. Smartwatch pomaga w tym i sprawia, że naprawdę potrafimy ograniczyć się do minimum, jeśli chodzi o te kwestie. Korzyści płynące z używania smartfona to nieskończona opowieść, naprawdę. Ale nie mniej uzyskujemy korzystając ze smartwatcha. Z takich mniej ważnych przykładów może być funkcja sterowania muzyką puszczaną z telefonu. Ja jestem z tego bardzo zadowolony. Jeżeli ktoś z Was korzysta z takich aplikacji jak Spotify czy Tidal to na pewno zmieni to Twoje podejście do tego małego zegarka. Muzykę mogę puszczać z dowolnego miejsca w domu, wystarczy, że zegarek jest podłączony pod smartfon, a ja mogę z niego sterować grającymi melodiami. To wygoda, którą trzeba poużywać by wiedzieć jak wiele ona zmienia w codziennym życiu. Dodatkowo doceniłem to, że poczułem się jakby elektronika pełniła funkcje w jakimś stopniu mojego opiekuna, jeśli oczywiście chodzi o zdrowie. Taki mały drobiazg a naprawdę może ucieszyć. Za każdym razem smartwatch przypominał mi o tym, żebym pił wodę. Proponował przerwę w pracy i bym chwilkę poświęcił na ćwiczenia dla lepszego samopoczucia. Szczególnie przydatne to jest, wtedy kiedy praca pochłania większość Twojego czasu w pozycji siedzącej.

Idąc śladami podsumowania

Myśląc o dobrym smartwatchu w głowie od razu zapala się lampka, Samsung, Huawei lub Sony. I słuszne jest przekonanie o tym, że te zegarki są drogie. Jednak dobry smartwatch nie musi być drogi, już w cenie do 200 zł możemy cieszyć się tym małym gadżetem na naszym nadgarstku, który potrafi zdziałać dużo, a nawet porównywalnie co smartwatche przykładowo Samsunga. Taniej jakości smartwatche dają radę. Wiadomo, że nie są to smartwatche zamykające progi 1000 - 1500 złotych i może nie są tak wytrzymałe. Jednak bądźmy szczerzy, nie Rolex zdobi człowieka tylko człowiek zdobi Rolexa :). Więc tani smartwatch nie znaczy wcale zły.

 

Polecane smartwatche z niższej pólki cenowej:

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl