Czy warto kupić smartwatch? 0
Czy warto kupić smartwatch?

Smartwatch to gadżet. Wiele osób uznaje go za przyrząd nieprzydatny i kompletnie nie dla nich. Prawda jest jednak taka, że to sprzęt, którego użyteczność zwiększa się niemalże z dnia na dzień. Mimo iż nie posiada jeszcze tak wielu funkcji, jak byśmy chcieli, jego stosowanie już teraz jest niezwykle wygodne i daje duże możliwości.

Dla aktywnych

Smartwatch posiada rozbudowany system monitorowania aktywności fizycznej, którego nie da się zastąpić praktycznie żadnym innym urządzeniem przenośnym. Monitor pulsu, krokomierz, GPS, licznik kalorii oraz możliwość odmierzania interwałów za pomocą wielofunkcyjnego stopera – to tylko niektóre z jego możliwości. Wygląda jak zwykły zegarek, ale to prawdziwe centrum treningowe i jeśli na poważnie myślisz o uprawianiu jakiegokolwiek sportu, to smartwatch jest Ci po prostu niezbędny.

Dla zabieganych

Funkcja przystawki do telefonu komórkowego to kolejna właściwość smartwatcha. Można dzięki niej nie tylko obsługiwać powiadomienia, wiadomości tekstowe oraz odbierać rozmowy telefoniczne, ale na przykład płacić kartą, przykładając do terminala zegarek zamiast telefonu. Szybciej i wygodniej. Prowadząc intensywny styl życia, pracując zawodowo, będąc w ciągłym biegu, powinniśmy pozwolić sobie na wygodę w postaci zegarka, który odciąży nas, jeśli chodzi o obsługę telefonu komórkowego.

Dla miłośników technologii

Istnieje grupa ludzi, która chętnie testuje każdą nowinkę techniczną. Zapoznaje się z każdym gadżetem i w zależności od tego czy jest on przydatny, czy też nie, używa lub w szybkim tempie pozbywa się go. Opinia tych osób ma niewiarygodny wpływ na rynek elektronicznego wyposażenia osobistego. Najlepszą reklamą smartwatcha niech będzie to, że sprzęt ten zyskał aprobatę ludzi, którzy nie potrafią się obejść bez nowinek technicznych. To oni wydali pozytywną opinię.

Ciągłe zmiany

A przecież smart-zegarki ciągle ewoluują. Pojawia się nowe oprogramowanie, które cały czas jest unowocześniane. Już nie są jedynie uzupełnieniem smartfona, ale w pełni funkcjonalnym, samodzielnym urządzeniem, które w znaczący sposób wpływa na nasze życie. Kupno smartwatcha to tylko kwestia czasu, tak jak kiedyś było nią nabycie telefonu komórkowego. Wtedy też nikt nie sądził, że bez tego urządzenia nie da się żyć we współczesnym świecie. Teraz, jeśli ktoś nie posiada smartfona (już nawet nie zwykłej komórki), uważany jest za dziwaka. Czy to samo czeka osoby nie posiadające inteligentnego, wielofunkcyjnego zegarka? Bardzo prawdopodobne.

Wygląd jako atut

Bardzo istotną cechą tych elektronicznych cudeniek jest to, że wyglądem z grubsza przypominają zegarek. Nie są więc czymś osobliwym, kiedy widzimy je na ulicy. Nie rzucają się w oczy (chyba że jako stylowy i modny dodatek), ale dość dobrze wtapiają w zwykły ubiór. Nie zmieniają użytkownika w zapatrzone w ekran zombie – są dyskretne oraz wygodne (przecież jesteśmy przyzwyczajeni do noszenia czasomierzy). To dobry pomysł na ewolucję zegarka, od którego też przecież często wymagamy wielu funkcji, kiedyś niedostępnych.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl