Jaki smartwatch do biegania? 0
Jaki smartwatch do biegania?

Jaki smartwatch do biegania?

Najpierw biegasz dla satysfakcji z przebiegniętego dystansu i czasu jaki Ci to zajęło, potem chcesz już bardziej kontrolować swoje postępy, znać tempo, liczbę spalanych kalorii, porównywać trasy i wyniki, jakie osiągasz podczas poszczególnych sesji treningowych. Szukasz urządzenia, które Ci to ułatwi? Może smartwatch z GPS do biegania? Z pewnością szybko okaże się, że to właśnie tego potrzebowałeś, by móc w pełni skupić się na bieganiu.

Smartfon, smartwatch, smartband? Co sprawdzi się lepiej podczas treningu?

Technologia smart wykorzystywana jest w wielu sprzętach, których zadaniem jest ułatwić nam życie – smartfony, smartwatche, smartbandy. Dla osób aktywnie trenujących stwarza to wiele możliwości. Czym jednak różnią się poszczególne urządzenia i które wybrać?

Najczęściej wybieraną opcją jest smartfon. Możliwość instalacji różnych aplikacji sprawia, że może zagwarantować wszelkie wsparcie podczas treningów. Jednak z drugiej strony, bieganie z telefonem, może być bardzo niekomfortowe – często nie ma go gdzie włożyć, by było i wygodnie, i bezpiecznie. A przecież trudno skupić się na aktywności, kiedy cały czas myśli się, o tym by nie spadł i się nie rozbił.

Z odpowiedzią przychodzą smartwatche i opaski dla biegaczy - smartbandy. To niewielkie urządzenia dedykowane noszeniu na rękę. O ile smartwatch często umożliwia kontakt ze światem za pomocą głośnika i mikrofonu oraz połączeniem z Internetem, tak opaska najczęściej sprowadza się do funkcji miernika dystansu, czasu czy pomiaru pulsu. Zebrane dane może przesyłać do zsynchronizowanego smartfona lub tabletu. Urządzenia z tak zwanej inteligentnej galanterii mają jeszcze jeden plus – ich bateria może wytrzymać do kilkudziesięciu, a nawet kilkuset godzin bez ładowania.

Wybieramy tani smartwatch do biegania

Szukając odpowiedzi na pytanie jaki smartwatch do biegania sprawdzi się najlepiej, należy brać pod uwagę różne kryteria, jak choćby: funkcjonalność, jakość wykonania czy cenę. Wybór znacznie może ułatwić fakt, że na rynku istnieją specjalne modele dedykowane osobom aktywnym. Oprócz standardowych funkcji, posiadają one często możliwość mierzenia kroków, dystansów, pulsu, pracy serca, a nawet rozpoznają rodzaj aktywności, co ułatwia późniejsze analizowanie danych i pozwala na lepsze przygotowanie planów treningowych. Twój zegarek inteligentny może mieć także wmontowany GPS, co znacznie ułatwi planowanie tras i pozwoli w pełni wykorzystać możliwości technologii smart. Odpowiednio skonfigurowany smartwatch z GPS do biegania może przesyłać sygnał o lokalizacji, co zwiększa bezpieczeństwo podczas samotnych eskapad.

Decydując się na zakup konkretnego modelu inteligentnego zegarka do biegania, warto zwrócić uwagę także na jego wygląd, zastosowane materiały i rozwiązania konstrukcyjne, które w dużej mierze decydują o jego trwałości i wytrzymałości. Tani smartwatch do biegania to taki smartwatch do zadań specjalnych. Powinien być wykonany z naprawdę trwałych surowców i posiadać solidne zapięcie, które wytrzyma gwałtowne ruchy nadgarstka. Inaczej skupienie podczas treningu będzie przerywało nieustanne sprawdzanie, czy urządzenie jest na swoim miejscu. Na rynku istnieje także szeroki wybór modeli testowanych pod kątem wodoodporności. Wśród tych poniżej 200 złotych możemy polecić model Smartwatch Bajery24 M26, który wyróżnia się także ciekawym sportowym designem.

 

Co sprawdzi się lepiej: drogi czy tani smartwatch do biegania?

Jeśli szukasz smartwatcha to z pewnością dysponujesz jakimś określonym budżetem i wyobrażeniami, jaki on ma być i w co powinien być wyposażony. Nie musisz się jednak bać, że będziesz musiał iść na duże ustępstwa, jeśli nie stać Cię na modele kosztujące nawet kilka tysięcy. Już za kilkaset złotych znajdziesz dobry, a tani smartwatch do biegania, który jest wyposażony we wszystko, co potrzeba na start – pomiar dystansu, prędkości, pulsometr, krokomierz. Jednocześnie umożliwia bycie w kontakcie telefonicznym zresztą świata. Za nie wiele więcej można kupić Smartwatch z GPS do biegania. Smartwatch iWOWN P1 HR  GPS, który posiada wszystkie potrzebne funkcje kupisz już za mniej niż 400 zł, a wbudowany w niego GPS rozszerza funkcjonalność urządzenia i pozwala na bardziej efektywne zarządzanie aktywnościami.

Jeśli dalej się zastanawiasz czy smartwatch do biegania to dobra inwestycja, to odpowiedź brzmi: tak. Kluczowe jest jednak dobranie modelu pasującego do stylu i intensywności treningów. Dla początkujących i średniozaawansowanych z pewnością wystarczy tani smartwatch do biegania, który będzie wspierał także inne aktywności fizyczne.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl