Smartwatch na prezent gwiazdkowy? 0
Smartwatch na prezent gwiazdkowy?

Jeśli mamy w swoim gronie osoby, którym często dajemy prezenty (a na pewno mamy), to zdarza się tak, że nie wiemy co im podarować. Tym bardziej, jeśli chodzi o prezent gwiazdkowy, który powinien w jakiś sposób wyróżniać się spomiędzy innych. Ponowne podarowanie perfum, butelki alkoholu czy książki nie będzie żadnym zaskoczeniem, a przecież chcemy, by bliskie osoby były zadowolone w ten szczególny dzień. Dlatego właśnie powinniśmy podarować im coś ciekawego, nietypowego, użytecznego i bajeranckiego. Wszystkie te założenia spełnia smartwatch.

Czy smartwatch to drogi prezent?

Wiele osób zapewne powie, że jest to drogi prezent, co od dawna nie jest już prawdą. Obecnie ceny smartwatchy są bardzo przystępne (wystarczy sprawdzić tutaj). Skoro więc ten argument odpada, to skupmy się na innych, bardziej ważkich kwestiach.

Komu kupić smartwatch?

Nie każdy prezent jest dla każdego, zgodnie z zasadą, że jeśli coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Smartwatch to gadżet dla tych, którzy nie mogą rozstać się ze swoim telefonem oraz dla wszystkich, chcących monitorować swój organizm podczas ćwiczeń fizycznych lub snu. Doskonale sprawdzi się jako prezent dla młodych, aktywnych ludzi. Jest idealny dla sportowców (joggerów, biegaczy, miłośników siłowni czy jazdy na rowerze) i uprawiających rekreację, związaną z ruchem (piechurów, lubiących spacery po górach lub gry zespołowe). Dzięki przeniesieniu funkcji telefonu, to świetne urządzenie dla tych, którzy zawsze chcą być w kontakcie ze światem.

Monitor aktywności fizycznej

Z uwagi na zaawansowany system monitorowania funkcji organizmu podczas wysiłku fizycznego, może to być świetny prezent dla rodziców, którzy uprawiają jakąkolwiek formę aktywności ruchowej. Przecież w pewnym wieku konieczne jest kontrolowanie tętna podczas wysiłku. Smartwatch pomoże dobrać program ćwiczeń do indywidualnych możliwości i zapobiegnie przemęczaniu się, co mogłoby doprowadzić do niepożądanych, a nawet katastrofalnych konsekwencji. To zatem prezent, który świadczy o tym, że dbamy o zdrowie najbliższych.

Przystawka do telefonu

Podstawową, pierwotną funkcją smartwatcha jest przedłużenie funkcjonalności telefonu komórkowego. Można go używać jako zestawu głośnomówiącego, odczytywać powiadomienia na ekranie zegarka i korzystać z innych funkcji telefonu (słuchanie muzyki ze smartfona, otrzymywanie przypomnień, synchronizacja kontaktów, wiadomości sms). Dodatkowo, dzięki sprytnej opcji, bez trudu zlokalizujemy telefon, jeśli położymy go w niewidocznym miejscu. Zegarka na nadgarstku raczej nie zgubimy, a za pomocą jednego przycisku wskaże nam, gdzie podział się nasz smartfon. To świetna sprawa dla zapominalskich. Jeśli znamy kogoś, komu się przyda – to jest prezent dla niego.

Czyli jednak dla wszystkich?

Jak widać wszechstronność smartwatch'y jest zadziwiająca i mogłoby się wydawać, że wbrew temu, co wcześniej napisano, jest świetnym prezentem dla każdego. A jednak nie przyda się w dużym stopniu domatorom, którzy nie noszą na co dzień zegarków, a telefon mają na kablu. Nic nie da tym, którzy nie lubią nowinek technicznych i brzydzą się byciem w ciągłym kontakcie ze wszystkimi. Nie ma może zbyt wielu takich osób, ale jednak istnieją. Pozostali będą zachwyceni z otrzymania takiego małego, ale robiącego olbrzymie wrażenie, prezentu.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl